Büszkék vagyunk arra, hogy soft skill tréningjeink önismereti alapúak és többek között ezért olyan ütősek. Ez mindegyikre igaz, de ha egyet mégis ki kellene emelnünk közülük, ami szerintünk az etalon, akkor az az Önérvényesítés másképp.

Hogy mi ihletett minket arra, hogy önérvényesítés témában tréninget csináljunk? A saját élethelyzetünk, környezetünk, tapasztalatunk, ami által rájöttünk, hogy ez egy

sokak számára fontos, releváns és gyakran nehéz téma.

Találkozunk vele emberi kapcsolatainkban, egy házasságban, de egy válás során is, családi vagy munkahelyi konfliktushelyzetekben, illetve a gyermeknevelés terén is biztosan, ahol a határaink tudatosítása és védelme fontos a lelki békénk érdekében.

Az önérvényesítéshez szükség van arra, hogy

eléggé ismerjük és tiszteljük önmagunkat ahhoz, hogy elhiggyük, fontosak vagyunk, ahogyan az igényeink és érzéseink is azok, és mindezt megfelelő módon kifejezésre is tudjuk juttatni.

A tréning fókuszában ez a cél lebeg, ami persze megkövetel a résztvevőktől némi önismereti „előképzettséget”.

Azt azért eláruljuk, hogy mi mindketten már gyermekkorunkban is eléggé érdekérvényesítők voltunk. 😊 Persze akkor ezt még nem tudtuk, csak azt, hogy amit kigondoltunk és nagyon akartunk, azt mindenáron megvalósítottuk. Mi az, amit azóta megtanultunk? Azt, hogy már nem sértenénk meg a másik fél igényeit és jogait azért, hogy a saját céljainkat elérjük, mert nincs rá szükség. Tudunk asszertíven kommunikálni, nagyon sok szót ismerünk az érzéseinkre, illetve azokat nyíltan ki is tudjuk fejezni.

Aki ismer minket, tudja, hogy bármiről bármennyit képesek vagyunk beszélni, de most ebben a bejegyzésben nem ez a lényeg.

Örömmel adunk teret résztvevőink hangjának, akik személyes élménybeszámolóikkal inspirálhatnak másokat. Siposné Tóth Eszter, az iData Kft. HR vezetője a szóban forgó tréningen tartott velünk, és szívesen osztja meg gondolatait, élményeit:

Mi fogott meg az Önérvényesítés másképp tréning beharangozójából?

„A másképp. :) HR vezetőként van fogalmam az önérvényesítésről, segítséget is nyújtok kollégáimnak, ha problémáik vannak, mégis a saját önérvényesítésem bizonyos esetekben nem működött. Miért? Erre kerestem a választ.”

Mit adott neked a tréning?

„Az elején szokványos napnak indult, kíváncsisággal és lelkesedéssel vetettem bele magam. Nálam nagyobb energiával a két tréner rendelkezett. :) Gördülékenyen, nagy türelemmel voltak egész nap, mozgatták a csapatot, nem volt időm unatkozni. A sok feladat mind abba az irányba vezetett, hogy jobban megismerjem önmagam és a kommunikációmat.”

Mit adott önismeret szempontjából neked a tréning?

„Felhatalmazást arra, hogy kiálljak a véleményem mellett, és figyelembe vegyem a másik fél álláspontját is. Egy konfliktushelyzetet fel kell vállalni és beszélni róla, ott és akkor.”

Milyen hatása volt az életedre/mindennapjaidra ennek a tréningnek?

„Megnőtt az önbizalmam, tudok egyesszám első személyben igényt megfogalmazni, kerülöm az általánosítást. Fontos felismerés volt, hogy ne determináljunk egy beszélgetést, maradjunk nyitottak és figyeljünk, a megoldás vagy feloldás ott lehet.”

Mennyiben volt más ez a tréning, mint más tréningek?

„A trénerek semmilyen módon nem befolyásolták a felismeréseket. Nem ítélkeztek vagy mondták meg, mi a helyes, csak a csapat dinamikájára ügyeltek. Sok gyakorlati feladat volt, rugalmas időbeosztással, de a lényeg elhangzott.”

Kinek ajánlanád a tréninget?

„Bárkinek, akinek van bizonytalan helyzete a főnökével, kollégájával és keresi a saját útját.”

Ha megszólított téged ez az élménybeszámoló, és fontolgatod az önérvényesítő képességed fejlesztést, kezdd el fejleszteni önismeretedet, amit velünk is megtehetsz! Tréning palettánkat ITT megtekintheted. Reméljük, találkozunk! 😊